Dlaczego lubimy seriale

seriale onlineWielu psychologów często zastanawiało się nad tym, dlaczego ludzie tak chętnie oglądają seriale. Najczęściej są to przecież seriale oparte na scenariuszu, który ma być jak najbardziej życiowy. Dlaczego więc ludzie tak chętnie oglądają życie nieznanych im osób. Psychologowie doszukują się kilku przyczyn.

Po pierwsze sami prowadzimy nieciekawy tryb życia. Mamy nudną, monotonną pracę, polegającą na powtarzających się czynnościach. Często także poza pracą nie mamy żadnego hobby, więc prosto z pracy przychodzimy do domu, gotujemy obiad i oglądamy telewizję. Nie stać nas na trochę energii, by zacząć żyć własnym życiem. Oglądając serial utożsamiamy się z bohaterami, więc to tak, jakbyśmy przeżywali to samo co oni. To nam daje emocje których brak nam w życiu. Coraz częściej są znane lekarzom przypadki uzależnień od telewizji i innych mediów. Jednakże wiele jest dziś możliwości by odnaleźć jakieś hobby, wystarczy ruszyć się z fotela.

Dlatego nie ma nic złego w tym, jeżeli czasem obejrzymy sobie jakiś serial w telewizji, ale we wszystkim trzeba mieć umiar.