Domy w Hiszpanii to często efekt boomu inwestycyjnego sprzed kilku lat

Domy HiszpaniaLiczba ofert na domy w Hiszpanii, jakie pojawiają się wśród polskich pośredników na rynku nieruchomości jest naprawdę zaskakująca. Można się zastanawiać, dlaczego właśnie w naszym kraju pojawia się ich tyle? W końcu do Hiszpanii jest dość daleko i na pewno takie domy nie schodzą jak świeże bułeczki.

W rzeczywistości takie domy w Hiszpanii bynajmniej nie są oferowane tylko na polskim rynku. Jest ich po prostu cała masa i deweloperzy nie mają czego z nimi zrobić. Przed kilku laty panował w Hiszpanii wielki boom budowlany i powstawała cała masa wszelkiego rodzaju nieruchomości, w tym wiele o charakterze turystycznym, takich jak właśnie domy w Hiszpanii na wybrzeżach oferowane w naszym kraju najczęściej. Oczekiwano, że ich ceny będą rosły w nieskończoność, a każda inwestycja zwróci się z wielkim zyskiem.

Bańka spekulacyjna pękła z wielkim hukiem, co spowodowało, że nagle deweloperzy zostali z ogromną ilością domów, które teraz generują tylko koszty. Z tego powodu wielu z nich jest w stanie sprzedawać nawet domy w cenach zdecydowanie poniżej ich kosztów, byle tylko się ich pozbyć i uwolnić pieniądze na inne inwestycje, które w dzisiejszych warunkach są dla nich bardziej sensowne i gwarantują lepsze zyski.