Jakie suplementy są najlepsze na zwiększenie masy ciała?

Zwiększenie masy ciała w odpowiedni oraz zdrowy sposób to proces równie trudny co rzecz odwrotna, czyli zrzucenie zbędnych kilogramów. Na proces zwiększenia masy ciała musi składać się przede wszystkim: odpowiedni trening na siłowni, odpowiednie odżywianie (czyli ilość posiłków oraz ich pełnowartościowość) oraz odpowiednia suplementacja. Obecnie na rynku istnieje duża różnorodność suplementów na zwiększenie masy ciała (więcej info na stronie zbudujmase). Trzeba jednak wiedzieć jakie wybrać oraz odpowiednio dostosować je do swojego organizmu.

Obecnie najpopularniejszą opcją, która sprawdza się w największej części osób ćwiczących na siłowni jest stosowanie kreatyny z połączeniu z odżywką białkową, węglowodanowo - białkową oraz z aminokwasami. Kreatyna to aktualnie najmocniejszy oraz bezpieczny preparat wspomagający budowę masy mięśniowej. Pomaga ona na powiększenie intensywności treningów, pozwala skrócić czas regeneracji organizmu oraz wpływa na szybszą syntezę białek.  

W przypadku wybrania kreatyny bardzo istotna jest jej bezpośrednia czystość, wtedy efekty stosowania będą najlepsze. Dlatego też warto zdecydować się na wybranie kreatyny wychodzącej z renomowanych laboratoriów. W czasie kiedy jest przyjmowana kreatyna trzeba pamiętać o tym, że powinno się również zwiększyć kaloryczność swojej diety oraz zadbać o odpowiednią podaż dobrej jakości protein.  Używanie odpowiednich odżywek węglowodanowo - białkowych pozwala na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości dobrze dobranych składników w ciągu całego dnia.