Nowoczesne rozwiązania dla osób niepełnosprawnych

Nowoczesne rozwiązania dla osób niepełnosprawnych

Macie kłopoty z pokonywaniem schodów ze względu na wasze problemy zdrowotne? A może w waszej rodzinie jest osoba, która jest niepełnosprawna i ubolewa, że jej życie straciło cały koloryt? Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to doskonale zdajecie sobie sprawę, że wiele budynków mieszkalnych czy miejsc instytucji publicznych nie jest przystosowanych do ludzi mających kłopoty z płynnym poruszaniem. Trzeba podkreślić, że na rynku są jednak urządzenia, które eliminują tego typu problemy. Zostańcie z nami i przeczytajcie dalszą część artykułu, w której dowiecie się więcej na temat platform dla osób niepełnosprawnych czy schodołazów.

Platformy dla osób niepełnosprawnych

Urządzenia z tej kategorii pozwalają sprawnie i bezpiecznie pokonywać schody. Na rynku znajdują się platformy, które poruszają się po torze krzywoliniowym albo prostym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je wewnątrz budynków mieszkalnych czy instytucji publicznych oraz na zewnątrz. Warto też wspomnieć o dostępnej instalacji na słupkach samonośnych lub do ściany (można też skorzystać z opcji mieszanej). Wszystko zależy od potrzeb i indywidualnych preferencji. Warto wiedzieć, że platformy potrzebują 1,2 m na ciągu komunikacyjnym, aby swobodnie je zamontować (w nowo powstałych budynkach). Jeśli chodzi o istniejące budynki, należy po prostu zachować dotychczasową szerokość. Trzeba zaznaczyć, że przed schodami jest potrzebne dodatkowe miejsce (1,3 m), aby swobodnie zaparkować platformę. Można też oczywiście skorzystać z innych dostępnych rozwiązań, którymi są boczny najazd czy zastosowanie stromego startu.

Osoby zainteresowane tym tematem mogą zdecydować się na produkty w wymiarach 700×750; 750×850; 800×900; 800×1000; 750×800 lub 900×1000. Trzeba podkreślić, że platformy dla niepełnosprawnych posiadają szereg certyfikatów, które potwierdzają, że są to produkty wykonane w zgodzie z najnowszymi technologiami i przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Urządzenia posiadają wiele funkcji dodatkowych (takich jak choćby możliwość zamontowania siedziska), które jeszcze bardziej ułatwiają korzystanie ze sprzętu. Więcej informacji na temat tych nowoczesnych produktów można zdobyć odwiedzając stronę http://lifts4u.pl/platformy-dla-osob-niepelnosprawnych/.

Schodołazy dla osób niepełnosprawnych

Te urządzenia również znakomicie wywiązują się z podstawowego zadania, czyli pomagają osobom (mającym stałe lub czasowe kłopoty z pokonywaniem odległości) prowadzić normalne życie. Do obsługi schodołazu potrzebny jest opiekun. Wybór schodołazów zależy od rodzaju schodów, które stanowią przeszkodę. Jeśli chodzi o modele proste ze spocznikiem, najlepiej sprawdzą się urządzenia gąsienicowe. W przypadku stopni zabiegowych najczęściej wybierane są kroczące. Podobnie jak w przypadku platform, schodołazy również cechują się bardzo dokładnym wykonaniem, które gwarantuje bezpieczne pokonywanie schodów. Urządzenia są też proste w obsłudze, ale wymaga precyzji i doświadczenia. Zawsze przed zakupem osoby te przechodzą odpowiednie szkolenia.